מורה עובדת על המחשב

איך לארגן אירוע 'שעת הקוד' 

לארגן אירוע שעת הקוד זה קל - הירשמו, בחרו פעילות שמתאימה לגיל ולתחומי העניין של הכיתה או הקבוצה והתחילו לקודד. במדריך למארגני אירועים, תמצאו דוגמא למהלך אירוע וטיפים שאספנו לאורך השנים – בעזרתם תוכלו לקחת את שעת הקוד לטופ.

 

שווה להוריד את המדריך,

לעיין בו, ולקבל יופי של רעיונות.

קיווינו שתבקשו, יש לנו את הטיפים, הרעיונות והעצות הכי טובים וסידרנו את כולם במדריך למארגני אירועים שאפשר לשמור או להדפיס, לקרוא עכשיו וגם להביא איתך לכיתה.

להורדת המדריך

ילד וילדה בתוך סרט תעודה

בשביל שעת קוד מהממת וחגיגית, הכנו פוסטרים ותעודות השתתפות להדפסה וסטיקרים מדליקים לוואטסאפ. אנחנו נשלח אותם במייל כשבוע לפני האירוע לכל מי שנרשמו בטופס. בקיצור, תירשמו, תקבלו.

לקבלת ערכה חגיגית

לפטופ עם מתנות בתוכו

איך נראה אירוע?

5-10 דק

דיון מסכם בכיתה וחלוקת תעודות השתתפות

זה הזמן לסכם את האירוע. אפשר להוביל את הדיון באמצעות שאלות כמו איך הייתה החוויה? מה למדתי והאם ארצה להמשיך ולהתנסות בפעילויות קוד? מה יצרתי ומה ארצה ליצור בעתיד באמצעות טכנולוגיה?

ערבו גם את ההורים ושלחו תמונה קבוצתית של הילדות והילדים ואת הסטיקרים של שעת הקוד בקבוצת הוואטסאפ של הורי הכיתה או הקבוצה.

טיפ

30-40 דק

התנסות בפעילות קוד

היכנסו יחד לאתר שעת הקוד, בחרו פעילות שמתאימה לכיתה ותנו לתלמידים ולתלמידות להתחיל לעבודבזמן שהתלמידים עובדים באתר, כדאי להסתובב ביניהם, לשאול שאלות ולהנחות אותם במידת הצורך. 

כשהתלמידים שואלים שאלה, אנחנו ממליצים לא לתת להם את הפתרון מיד, אלא לשאול אותם שאלות ולעודד אותם לעזור זה לזה ולהתקדם באופן עצמאי. 

טיפ

5-10 דק

דיון בכיתה 

אילו חיבורים מעניינים בין תחומים ומקצועות לטכנולוגיה אתם מכירים?

האם תוכלו לדמיין חיבור בין טכנולוגיה למקצוע שאתם אוהבים ללמוד בבית הספר?

כשמחברים טכנולוגיה לתחומים כמו גיאוגרפיה, ביולוגיה, מוזיקה או ספורט - נוצרים פתרונות יצירתיים, מעניינים ומועילים! האם אתם מכירים פיתוחים או אפליקציות שעושים חיבורים כאלה?
למה הם משמשים? האם תוכלו להמציא בעצמכם פיתוח מקורי ומעניין שנוצר כשמחברים טכנולוגיה למקצוע שאתם לומדים בבית הספר?

טיפ

את שני החלקים הראשונים אפשר לעשות במסגרת הכיתה או כפעילות משותפת לשכבה או לכמה כיתות ואז להתפצל לעבודה בזוגות או ביחידים להמשך הפעילות, כדי שכולם יוכלו להתנסות בעצמם בכתיבת קוד.

1-5 דק

סרטון וידאו להשראה

אפשר להקרין את סרטון שעת הקוד 2021 או לבחור את אחד הסרטונים שהכנו בשנים האחרונות.