איך לארגן אירוע

'שעת הקוד'?

אירוע של שעת הקוד יכול להתקיים במגוון דרכים: זה יכול להיות שיעור בכיתה, מפגש במתנ"ס, הפנינג בית-ספרי או אפילו יוזמה עירונית ענקית! רוב אירועי שעת הקוד נמשכים שעה-שעתיים וכוללים בדרך כלל פעילות אינטראקטיבית וצפייה בסרטון השראה. כל מספר משתתפים יכול להתאים, אבל רוב הפעילויות מתקיימות בקבוצות של 10-40 משתתפים בכל פעם. כל אחד יכול לארגן אירוע, לעצב אותו לפי ההעדפה שלו, ולהתאים אותו לגיל המשתתפים באירוע ולתחומי העניין שלהם.

רוצה לארגן אירוע?

אין מה לדאוג - הערכה הזו תאפשר לך לארגן אירוע מדהים ובקלות.

מנהלת או מנהל בית ספר?

למה לא לחגוג את שעת הקוד בגדול? שעת הקוד זו הזדמנות נהדרת להפנינג בית ספרי לכל הגילאים ולכל הילדות והילדים.

הורה?

אנחנו מזמינים אותך לעזור להפיץ את השמועה ולהגיע לעוד בתי-ספר, להתנדב ולעזור לארגן אירוע שעת הקוד בבית הספר של הילדים שלך, או גם וגם - כל המרבה בקוד, הרי זה משובח!

מורה?

אנחנו מזמינים אותך להחליף שיעור רגיל באירוע שעת הקוד בכיתה שלך, או להתארגן יחד עם עוד מורים ומורות ליוזמה בית-ספרית.

תלמיד או תלמידה?

יש לך הזדמנות להעביר קצת מהידע שלך לתלמידים בכיתות נמוכות יותר בבית הספר שלך או בבתי ספר אחרים.

מתחום ההיי-טק?

רוצה להתנדב? אפשר פשוט ליצור קשר עם בתי-ספר בסביבה שלך ולהציע להם להעביר הרצאה, או לארגן אירוע שעת הקוד במשרדי החברה שלך.

לארגן אירוע קוד - שלב אחר שלב:

הפוקוס המרכזי של אירועי שעת הקוד הוא הפעילות - דרכה הילדים מתנסים ונחשפים לעולמות חדשים וליכולות חדשות. בלשונית "פעילויות" בתפריט כאן למעלה, אפשר למצוא מגוון פעילויות מהנות בנושאים שונים לתלמידים בכל הגילאים, שפותחו על ידי Code.org ושותפים נוספים. כל הפעילויות באתר שלנו מתורגמות לעברית וערבית. בנוסף, עומד לרשותך מגוון רחב יותר של פעילויות שזמינות רק באנגלית ממש כאן

1. בחירת פעילות 

פעילויות כמו מסיבת ריקודים, Minecraft או מלחמת הכוכבים, מותאמות ללמידה עצמית של התלמידים, מותאמות לתחומי העניין שלהם ודורשות ממך הכנה מינימלית. אנחנו ממליצים לך להתנסות בפעילויות בעצמך לפני האירוע כדי לבחור את הפעילות המתאימה ביותר עבור המשתתפים באירוע שלך, וגם כי זה ממש כיף :)

אירוע סטנדרטי של שעת הקוד נמשך כשעה וחצי, ומורכב בדרך כלל משלושה חלקים: השראה, התנסות, ושיתוף. אבל היי, זה האירוע שלך! אפשר בהחלט להכניס שינויים ולהתאים את התוכנית המוצעת לצרכים הספציפיים של שלך. רוצה לקבל מאיתנו פוסטרים ומדבקות לקישוט הכיתה?

נשמח לעזור לך במייל הזה או בהודעה פרטית בפייסבוק שלנו

2. תכנון האירוע

בשביל להתנסות בכתיבת קוד, צריך מחשבים שמחוברים לאינטרנט - וזהו! אפילו לא חייבים מחשב לכל תלמיד, אפשר לעבוד גם בזוגות ובשלשות ואם כיתת המחשבים לא פנויה - אפשר להיעזר גם בטאבלטים, סמארטפונים ולפטופים, אולי כמה הורים יוכלו לעזור ולהשאיל… לא צריך להוריד, להתקין או להירשם לשום אתר.

דוגמא למהלך אירוע של שעת הקוד:

סרטון וידאו להשראה

דיון בכיתה - מה תפקידה של הטכנולוגיה בחיינו ואיך היא יכולה להפוך את העולם למקום טוב יותר?

איפה אתם רואים את הטכנולוגיה משתלבת בחיי היום יום שלנו? איזה חברות הייטק ישראליות אתם מכירים? מהו השינוי שהן יצרו בעולם? בשלב זה, מומלץ לשאול את התלמידים איך אפשר להשתמש בטכנולוגיה כדי להשפיע באופן חיובי על העולם ואם יש להם רעיונות לסטארט-אפים שפותרים בעיות חברתיות כמו איכות סביבה, בזבוז מזון, עזרה לבעלי מוגבלויות וכו'.

1-5 דק׳

5-20 דק׳

את שני החלקים הראשונים אפשר לעשות במסגרת בית ספרית, ואז להתפצל לכיתות להמשך הפעילות

התנסות בפעילות קוד

בזמן שהתלמידים עובדים באתר, כדאי להסתובב ביניהם, לשאול שאלות ולהנחות אותם. אנחנו ממליצים לך לא לתת להם את הפתרון מיד, אלא לשאול אותם שאלות שיעזרו להם להתקדם בכוחות עצמם ולעודד אותם לשאול אחד את השניה שאלות. 

60 דק׳

דיון בכיתה
אפשר להוביל את הדיון באמצעות שאלות כמו איך הייתה החוויה? מה למדתי ומה אני רוצה ללמוד בהמשך? מה יצרתי ומה ארצה ליצור בעתיד באמצעות טכנולוגיה?

5-10 דק׳

חלוקת תעודות השתתפות וסיכום

מהלך הפעילות המלא זמין לך להורדה גם כקובץ שאפשר להדפיס ולהביא לכיתה, ממש כאן

5-10 דק׳

האירוע שלך הוא חלק מפסטיבל ענק של אירועים עצמאיים שמתקיימים מ-8 ועד 13 בדצמבר, אבל הוא ייחודי ומשמעותי ומגיע לו מקום של כבוד במפת האירועים הארצית! כדי להעלות אותו למפה, צריך רק להכניס את הפרטים שלו לרשימת האירועים שנמצאת ממש כאן. 

3. הרשמה באתר

יש דרכים רבות לעודד את התלמידים, ההורים והקהילה לקחת חלק באירועים:

4. פרסום האירוע לתלמידים ולהורים

להזמין את הקהילה להשתתף

משפחות, מתנדבים ועסקים מקומיים יכולים ללמוד גם הם! "שעת הקוד" היא הזדמנות טובה להפיץ גם להם את היופי שבמדעי המחשב ואת האפשרויות הרבות ליצירה וקידום חדשנות באמצעות טכנולוגיה.

לשלב את ההורים בתהליך

אנחנו משוכנעים שגם ההורים יתלהבו מהיוזמה, וכדאי לערב גם אותם בתהליך - שווה לספר להם על היוזמה, לשתף אותם בתכנים ובדברים שהילדים שלהם יצרו באמצעות קוד. אפשר גם לארגן פעילות של שעת הקוד עם ההורים והילדים ביחד.

לשתף אותם בחומרים שמקדמים את האירוע

אפשר למצוא סרטוני וידאו ומידע אודות יוזמת 'שעת הקוד' באתר, בעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב שלנו  ובערוץ היוטיוב של Code.org..

העולם צריך לדעת שארגנת שעת קוד! אז למה לא להשוויץ קצת בתמונות וחוויות בפייסבוק, באינסטגרם ובסטורי? ולא לשכוח להוסיף את ההאשטאג #שעת_הקוד ולתייג אותנו @HourofCodeIL כדי שגם אנחנו נהנה :)

5. להשוויץ קצת בשעת הקוד שלך

שעה אחת לא תספיק להפוך את הילדים למתכנתי על חלל, וזו גם לא המטרה. עם זאת, שעה אחת תספיק כדי לחשוף אותם לכך שתכנות זה כיף ויצירתי, ושכל אחד ואחת יכולים ללמוד לתכנת בכל גיל וללא צורך ברקע רלוונטי או ידע מוקדם.  אירוע 'שעת הקוד' הוא רק צעד ראשון במסע ללמידה ויצירה באמצעות טכנולוגיה. אפשרויות נהדרות להמשך המסע הן: אליפות הסייבר, תוכנית קוד ורובוטיקה של משרד החינוך, חוגים ומשחקי מחשב כמו CoderZ, Monkey Code ואחרים.

6. להמשיך ללמוד - מעבר לשעת הקוד

# שעת_הקוד

facebook w.png
instagram w.png
YouTube.png
wix-white.png

האתר נבנה ב