האם יוזמת שעת הקוד מאושרת על ידי משרד החינוך?


היוזמה מאושרת ורשומה במאגר התוכניות של משרד החינוך הכולל את כל התוכניות החינוכיות החיצוניות המוצעות לשילוב במוסדות החינוך
האם הפעילות מתאימה ללמידה מרחוק?


בהחלט! בערכה למורה אפשר לקרוא את ההמלצות שלנו להתאמה של הפעילות ללמידה מרחוק. את הפעילויות יוכלו התלמידים לעשות דרך המחשבים, הטאבלטים או הטלפונים שלהם, תוך כדי שהם נעזרים בכם או בחברים שלהם בזום
ומה אם לא לכל הילדים יש חיבור לאינטרנט?


חלק מהפעילויות שלנו מותאמות גם לעבודה לא מקוונת ואפשר ליהנות מהן גם ללא חיבור לרשת. רובן מתאימות יותר לעבודה בקבוצות קטנות מאשר לעבודה עצמאית, במידת הצורך - כדאי להכניס בהן כמה שינויים והתאמות, פתרונות יצירתיים הם שם המשחק!
האם הפעילות מתאימה רק למסגרת בית ספרית?


אנחנו מעודדים העברה של הפעילות בצורה מרוכזת דרך בתי ספר, כי אנחנו מאמינים בכוחה של מערכת החינוך הישראלית. אבל הפעילויות מתאימות מאוד להעברה גם במסגרות אחרות: כפעילות משפחתית או עצמאית של הילדים, כפעילות בתנועת נוער או במסגרת חינוכית בלתי פורמאלית. כל אחד ואחת יכולים להוסיף אירוע לרשימת האירועים של שעת הקוד ולהעביר שעת קוד, ולא רק לילדים :)
לאילו גילאים הפעילות מתאימה?


רוב הפעילויות באתר מתאימות לגילאי יסודי או לגילאי חטיבה. חלק מהפעילויות, כמו מסיבת ריקודים, אפשר להעביר גם לילדים שעדיין לא למדו לקרוא וחסרות להם מיומנויות מחשב. למתקדמות ומתקדמים, יש גם פעילויות מאתגרות יותר הכוללות שימוש בשפת התכנות פייתון. בעמוד הפעילויות, מפורט טווח הגילאים שעבורו כל אחת מהפעילויות מומלצת.
האם אירוע שעת הקוד ימשך שעה שלמה?


אנחנו ממליצים לך לשריין 45 - 60 דקות לאירוע של שעת הקוד, בערכה למארגני אירועים יש פירוט מומלץ לחלוקת הזמנים בין חלקי הפעילות השונים. אפשר לבנות את הפעילות באופן גמיש ולהתאים אותה לפרק הזמן שעומד לרשותך גם אם הוא ארוך או קצר יותר.
האם כל המשתתפים יזדקקו לאותה כמות זמן?


כנראה שלא וזה בסדר גמור, תלמידים שסיימו את הפעילות בפחות משעה יוכלו להמשיך לפעילות אחרת או לעזור לתלמידים אחרים שעדיין לא סיימו.
האם כל התלמידים צריכים לעשות את אותה הפעילות?


לא, הבחירה בידיים שלכם - תוכלו להכווין את כל התלמידים לבחור באותה פעילות, או להציע להם לבחור מבין מגוון פעילויות לפי רמת הניסיון שלהם ותחומי העניין שלהם.
אין לי מושג במחשבים, אפשר עדיין לארגן אירוע?


ברור. הפעילויות של שעת הקוד מותאמות ללמידה עצמית, ולכן לא דורשות ידע מוקדם או הכנה רבה ממי שמעביר אותן. אנחנו מזמינים אותך להתנסות בפעילויות באתר, לבחור בזו שמתאימה לכם, וללמוד יחד עם התלמידים.
איזה מכשירים נצטרך כדי לקיים את הפעילות?


כל הפעילויות מתאימות לעבודה במחשב ותומכות בכל סוגי הדפדפנים. בעמוד הפעילויות, ניתן לראות סימון מיוחד ליד הפעילויות שנוח במיוחד לעשות גם בטלפון נייד או טאבלט - אם אין מחשבים לכל התלמידים בכיתה, מומלץ לבחור בפעילויות האלו.
האם התלמידים יצטרכו להירשם או ליצור חשבון עבור הפעילות?


לא, כל הפעילויות אינן דורשות הרשמה, מסירת פרטים או יצירת חשבון.
כמה כבר אפשר ללמוד בשעה אחת של קוד?


שעה אחת מספיקה בעיקר כדי ללמוד שמדעי המחשב הוא תחום כיפי ויצירתי, שכולם מסוגלים ללמוד אותו ולהצליח בו . מיליוני מורים ותלמידים מרחבי העולם שהשתתפו בשעת הקוד החליטו להמשיך ללמוד וללמד גם אחרי שעת הקוד - יום שלם, שבוע שלם או יותר מזה.
הכיתה שלי כבר התנסתה בשעת הקוד בשנה שעברה, יש טעם לעשות שוב?


בטח. בכל שנה יש פעילויות חדשות ונושא שנתי חדש. גם אם הכיתה התנסתה בפעילות בעבר, השנה היא תקבל פעילות חדשה, שונה ומעניינת, אנחנו בטוחים שהתלמידות והתלמידים שלך יעופו על זה!
האם הפעילות מתאימה רק למסגרת בית ספרית?


אנחנו מעודדים העברה של הפעילות בצורה מרוכזת דרך בתי ספר, כי אנחנו מאמינים שקוד ומדעי המחשב צריכים להיות חלק מתכנית הלימודים בישראל. אבל הפעילויות מתאימות מאוד להעברה גם במסגרות אחרות: כפעילות משפחתית או עצמאית של הילדים, כפעילות בתנועת נוער או במסגרת חינוכית בלתי פורמאלית. כל אחד ואחת יכולים להוסיף אירוע לרשימת האירועים של שעת הקוד ולהעביר שעת קוד, ולא רק לילדים :)
האם הפעילות מתאימה ללמידה מרחוק?


בהחלט! בערכה למורה אפשר לקרוא את ההמלצות שלנו להתאמה של הפעילות ללמידה מרחוק. את הפעילויות יוכלו התלמידים לעשות דרך המחשבים, הטאבלטים או הטלפונים שלהם, תוך כדי שהם נעזרים בכם או בחברים שלהם בזום.
האם אפשר לעשות פעילות של שעת הקוד גם אחרי ה- 16 בדצמבר?


כל הפעילויות באתר שלנו יישארו נגישות עבורך בכל זמן שיתאים לך. אנחנו ממליצים לקיים את הפעילות במהלך השבוע בו מתקיימות שאר הפעילויות, להצטרף למאות אלפים בארץ ועשרות מיליונים בעולם ולהתנסות בחוויה יחד איתם, אבל החומרים ימשיכו לעמוד לרשותך גם בהמשך השנה.