top of page
Artboard 57 copy-100.jpg
 • האם יוזמת שעת הקוד מאושרת על ידי משרד החינוך?
  התכנית נמצאת במסלול הכחול במאגר התכניות של משרד החינוך, מספר התכנית - 5165.
 • אין לי מושג במחשבים, אפשר עדיין לארגן אירוע?
  ברור. הפעילויות של שעת הקוד מותאמות ללמידה עצמית, ולכן לא דורשות ידע מוקדם או הכנה רבה ממי שמעביר אותן. אנחנו מזמינים אותך להתנסות בפעילויות באתר, לבחור בזו שמתאימה לכם, וללמוד יחד עם התלמידים.
 • הכיתה שלי כבר התנסתה בשעת הקוד בשנה שעברה, יש טעם לעשות שוב?
  בטח. בכל שנה יש פעילויות חדשות ונושא שנתי חדש. גם אם הכיתה התנסתה בפעילות בעבר, השנה היא תקבל פעילות חדשה, שונה ומעניינת, אנחנו בטוחים שהתלמידות והתלמידים שלך יעופו על זה!
 • לאילו גילאים הפעילות מתאימה?
  רוב הפעילויות באתר מתאימות לגילאי יסודי או לגילאי חטיבה. חלק מהפעילויות, כמו מסיבת ריקודים, אפשר להעביר גם לילדים שעדיין לא למדו לקרוא וחסרות להם מיומנויות מחשב. למתקדמות ומתקדמים, יש גם פעילויות מאתגרות יותר הכוללות שימוש בשפת התכנות פייתון. בעמוד הפעילויות, מפורט טווח הגילאים שעבורו כל אחת מהפעילויות מומלצת.
 • האם אירוע שעת הקוד ימשך שעה שלמה?
  אנחנו ממליצים לך לשריין 45 - 60 דקות לאירוע של שעת הקוד, בערכה למארגני אירועים יש פירוט מומלץ לחלוקת הזמנים בין חלקי הפעילות השונים. אפשר לבנות את הפעילות באופן גמיש ולהתאים אותה לפרק הזמן שעומד לרשותך גם אם הוא ארוך או קצר יותר.
 • האם כל המשתתפים יזדקקו לאותה כמות זמן?
  כנראה שלא וזה בסדר גמור, תלמידים שסיימו את הפעילות בפחות משעה יוכלו להמשיך לפעילות אחרת או לעזור לתלמידים אחרים שעדיין לא סיימו.
 • האם כל התלמידים צריכים לעשות את אותה הפעילות?
  לא, הבחירה בידיים שלכם - תוכלו להכווין את כל התלמידים לבחור באותה פעילות, או להציע להם לבחור מבין מגוון פעילויות לפי רמת הניסיון שלהם ותחומי העניין שלהם.
 • איך אוכל לדעת שהתלמידים שלי לא ייחשפו לצדדים שליליים של AI במהלך הפעילות?
  הפעילויות שלנו לא כוללות עבודה עם Generative AI (בינה מלאכותית יוצרת) כמו Chat GPT, Midjurney ואחרים. במידה ותרצו לשלבם בכיתה, אנחנו ממליצים לעיין במסמך ההנחיות של משרד החינוך על שילוב בינה מלאכותית יוצרת בהוראה
 • האם הפעילות מתאימה רק למסגרת בית ספרית?
  אנחנו מעודדים העברה של הפעילות בצורה מרוכזת דרך בתי ספר, כי אנחנו מאמינים שקוד ומדעי המחשב צריכים להיות חלק מתכנית הלימודים בישראל. אבל הפעילויות מתאימות מאוד להעברה גם במסגרות אחרות: כפעילות משפחתית או עצמאית של הילדים, כפעילות בתנועת נוער או במסגרת חינוכית בלתי פורמאלית. כל אחד ואחת יכולים להוסיף אירוע לרשימת האירועים של שעת הקוד ולהעביר שעת קוד, ולא רק לילדים :)
 • האם התלמידים יצטרכו להירשם או ליצור חשבון עבור הפעילות?
  לא, כל הפעילויות אינן דורשות הרשמה, מסירת פרטים או יצירת חשבון.
 • איזה מכשירים נצטרך כדי לקיים את הפעילות?
  כל הפעילויות מתאימות לעבודה במחשב ותומכות בכל סוגי הדפדפנים. בעמוד הפעילויות, ניתן לראות סימון מיוחד ליד הפעילויות שנוח במיוחד לעשות גם בטלפון נייד או טאבלט - אם אין מחשבים לכל התלמידים בכיתה, מומלץ לבחור בפעילויות האלו.
 • כמה כבר אפשר ללמוד בשעה אחת של קוד?
  שעה אחת מספיקה בעיקר כדי ללמוד שתכנות ומדעי המחשב הם תחומים כיפיים ויצירתיים, שכולם מסוגלים ללמוד קוד ולהצליח ליצור באמצעותו. מיליוני מורים ותלמידים מרחבי העולם שהשתתפו בשעת הקוד החליטו להמשיך ללמוד וללמד גם אחרי שעת הקוד - יום שלם, שבוע שלם או יותר מזה.
 • האם הפעילות מתאימה ללמידה מרחוק?
  בהחלט! בלמידה מרחוק, ההמלצה שלנו היא להתחיל בדיון משותף במליאה, ולאחר מכן להתפצל לעבודה עצמאית בשקט או בחלוקה לחדרים. התלמידים יכולים להתקדם באופן עצמאי בפעילות גם בבית, ואם יש להם שאלות - להיעזר בך או בחברים שלהם. אנחנו יודעים שבלמידה מרחוק, לא תמיד לכולם יש גישה למחשב, ולכן כדאי לשקול פעילויות שמתאימות למובייל.
 • האם אפשר לעשות פעילות של שעת הקוד גם אחרי ה- 7 בדצמבר?
  כל הפעילויות באתר שלנו יישארו נגישות עבורך בכל זמן שיתאים לך. אנחנו ממליצים לקיים את הפעילות במהלך השבוע בו מתקיימות שאר הפעילויות, להצטרף למאות אלפים בארץ ועשרות מיליונים בעולם ולהתנסות בחוויה יחד איתם, אבל החומרים ימשיכו לעמוד לרשותך גם בהמשך השנה.

أسئلة وأجوبة

bottom of page